www.izolace-in.cz

Kuny ve střeše

Jaké mohou být škody!

Řešíte jak se zbavit co nejlépe kun ve střeše? Co udělat aby vaše škody byli co nejmenší. Nepomáhají žádné rady a pomoci. Je třeba brát v potaz, že pokud se kuna skalní jednou usídlila ve vaší půdě, bude svoje návštěvy často opakovat a neustále porušovat střešní izolaci a krycí folii. V horším případě vyvede mladé a škody budou dech beroucí.

Prozradím Vám pár tipů, co vše se může poškodit a s čím se setkáváme při opravách střech této nepopulární šelmy.


  • V první řadě velmi poškozená tepelná izolace a parozábrana.
  • Velké nánosy výkalů a zbytky potravy.
  • Uhynulé kusy v různém stadiu rozkladu.
  • V místech, kde izolace zcela zmizela, se často objevují vosí a sršní hnízda.Při několika realizacích jsme se setkali s velkou kondenzací vody v místnosti, které se postupem času začali projevovat na sádrokartonu v podobě plísní. Mohla za to porušená izolace od kuny. Tím pádem vznikl tepelný most, kde zvýšení únik tepla a tepelné energie utíkal z interiéru do okolního prostředí. Při poklesu vnitřní povrchové teploty pod hodnotu teploty rosného bodu mělo za následek vzniknutí, již zmiňované kondenzační páry.

Zní to děsivě, ale fakta a škody mohou být ještě větší, pokud se tato problematika nezačne hned řešit. Na základě provedených oprav máme velké zkušenosti jak co nejlevněji a nejšetrněji vyřešit Váš problém a uvést domov do příjemného prostředí. Kontaktujte nás!!!


Této problematice se speciálně věnujeme na stránkách www.kuny-na-strese.cz. Klikněte na tento odkaz a dozvíte se víc.